Dziecko w Poznaniu

Ktoś ostatnio prosił mnie o podpowiedź: co w wakacje robić z dzieckiem w Poznaniu. A więc proszę, kilka pomysłów, nie tylko na wakacje.

 1. PL Genius Loci

  Rezerwat archeologiczny Genius Loci – zwiedzanie indywidualne lub zajęcia zorganizowane dla dzieci lub całych rodzin.  Mój opis tutaj.

 2. PL Brama Poznania

  Brama Poznania – dostępna oddzielna, przeznaczona dla dzieci wersja trasy zwiedzania. Po sąsiedzku obiad na Śródce i Genius Loci

 3. Teatr Nowy, w ramach programu „Rodzice w Nowym” raz w miesiącu oferuje zajęcia zorganizowane dla dzieci, których rodzice są na spektaklu.  Rodzice mogą pójść na „dorosly” spektakl, a dzieci w tym czasie mają coś więcej niż przechowalnię.  Świetne spektakle. Ze względu na dużą popularność, zarówno miejsca dla dzieci jak i bilety na spektakle trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Szczegóły tutaj.
 4. Park linowy Pyrlandpark przy jeziorze Maltańskim (południowo-wschodni kraniec jeziora, przy tzw. źródełku). Kilka tras linowych o różnym stopniu trudności, dla najmniejszych plac zabaw. Dla rodziców mniej aktywnych lub chwilowo nie zainteresowanych wspinaczką, w bezpośrednim sąsiedztwie kawiarenka (można spokojnie wypić nawet dwie kawy gdy latorośl bryka po linach).
 5. Tor saneczkowy przy Jeziorze Maltańskim. W tym roku jest też obok porządna karuzela łańcuchowa.
 6. Zamek Cesarski (Centrum Kultury Zamek) – zwiedzanie Zamku dla dzieci. Starszych może zainteresować dorosłe: Nocne Zwiedzanie Zamku, lub Zwiedzanie Zamku PS (Piwnica i Strych).
 7. ML Stacja początkowa Maltanki

  Wycieczka kolejką wąskotorową Maltanka do Nowego Zoo. Atrakcja na cały dzień. W Nowym Zoo koniecznie trzeba odwiedzić słoniarnię.

 8. Dla młodzieży, Wakeboard – na Jeziorze Maltańskim od strony ul. Jana Pawła II (od strony Politechniki). Osoby towarzyszące mają gdzie posiedzieć i coś wypić. Z widokiem.
 9. Muzeum Rogala przy Starym Rynku w Poznaniu – dla jasności: tam nie ma typowej muzealnej ekspozycji, ale w zabytkowej kamienicy 45 min z tradycją i historią. Dobra zabawy  dla każdego.
 10. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Zajęcia odbywają się w budynkach UAM, najczęściej w budynku Wydziału Fizyki na Morasku.

PODRÓŻE BEZ TŁOKU